הכנס אחד או יותר פרמטרים
חדרים: מ-
עד-
מחיר: מ-
עד-
חיפוש מתקדם
072-3954553
 

השינויים בחוקי הדירות להשקעה

 עם כניסת כחלון לממשלה, הוא הודיע כי הוא מתכוון לערוך מספר שינויים בכל מה שנוגע לשוק הנדל"ן. עד שאותם שינויים ייכנסו לתוקף, צופים כי תהיה עלייה גבוהה במספר העסקאות וירידה חדה לאחר שהחוקים החדשים ייכנסו לתוקף. אחד החוקים שהולכים להיכנס נוגע במס הרכישה אשר כיום עומד על שיעור של 5% עד 10% באופן מדורג

שינויים במס הרכישה

משרד האוצר ממליץ כי צריך להעלות את מס הרכישה על משקיעים ל-20%. מנגד, כחלון כבר ציין מספר פעמים כי הוא מתכוון להעלות את המיסוי בהתאם להסכם הקואליציוני שנחתם. באותו הסכם לא צוינו מספרים ספציפיים אך מדובר בו על רוכשי דירות להשקעה בלבד (אנשים שרוכשים דירה ואינם מתכוונים לגור בה). יכול מאוד להיות כי בעתיד הלא רחוק, רכישת דירה להשקעה בבאר שבע כבר לא תשתלם כמו שהיא משתלמת היום מאחר ומדובר בהעלאת מיסוי דרמתית לרוכשי דירות להשקעה אשר מתבטאת במאות אלפי שקלים לדירה הממוצעת.

העלאת מס הרכישה זו רק ההתחלה

אמנם מדובר בצעד הראשון שמתכננים להוציא לפועל, אך יש עוד כמה שינויים שעומדים בקנה אשר נועדו לרסן את המחירים הגבוהים בענף הנדל"ן. אחד השינויים שנבחנים כרגע הוא הורדה דרסתית במחירי הקרקעות שרשות מקרקעי ישראל משווקת. אין ספק כי מדובר בצעד מתבקש אך מצד שני, קבלנים שזכו במכרזים של המינהל לא ירצו להמשיך לעבוד ויעצרו את הבניה.

הצעד שגרם לנו להרים גבה

מסתבר כי ישנם דיונים רציניים בנוגע להטלת מס על הכנסות משכר דירה. במידה ויש לכם דיירים בדירה שבבעלותכם, תצטרכו לשלם מס על השכירות שהם משלמים באחת משתי דרכים – או מס שולי על ההכנסות עם ניקוי של ההוצאות, או מס של 10% ללא הכרה בהוצאות. מסתמן כי גם רשות המסים בעד הצעד הזה.

אגף התקציבים ציין כי מדובר בגזרות כבדות מדי על משקיעים מאחר ולוקחים מהם מס גם בעת הרכישה, גם מס שבח וגם מס על שכר דירה. לכן בעתיד יהיה צורך לבחור בין מס על שכר דירה לבין מס רכישה. עם זאת, נוכח משבר יוקר הדיור כיום, באגף התקציבים, בתמיכת רשות המסים, מעדיפים להחמיר את המס על הכנסות משכר דירה כאשר הם יודעים שזהו מס שלישי שמשקיעים בדירות יצטרכו לשלם - ובכך לנסות להפחית את חלקם של המשקיעים בתחום הנדל"ן והדירות.

באגף התקציבים סבורים כי שוק הנדל"ן הוא המקור הגדול ביותר להגדלת הפערים והאי־שוויון בישראל כיום, ולכן נכון יהיה להכביד על המשקיעים בשוק הזה יותר מאשר בכל השקעה אחרת, ובכך להביא בכוח להפחתת ביקושי המשקיעים ולהפחתת מחירים. בעתיד, כשמשבר המחירים יחלוף, ניתן יהיה לשקול להקל את מיסוי המשקיעים בנדל"ן.

back to top

דף הבית
הנכסים שלי
 
מידע כללי
 
טיפים
 

רימקס עוצמה פתח תקווה - רימקס פתח תקווה, הינו משרד תיווך בפתח תקווה - המשרד הגדול בעיר.  משרדינו מונה כ-50 סוכני תיווך המחזיקים בכל זמן נתון מעל 200 דירות למכירה בפתח תקווה המטופלות על ידנו באופן בלעדי. משרדינו נותן שירות בכל רחבי פ"ת ובקעת אונו. 
בין אם חיפשתם מתווכים בפתח תקווה, דירות למכירה בכפר גנים, דירות למכירה באם המושבות או דירות למכירה בפתח תקווה בכלל, הגעתם למקום הנכון. 072-3954553
 

 
עיצוב: www.studiobaram.co.il | כניסה לסוכנים
בניית אתרי אינטרנט  |  קידום אתרים  |  בנייה וקידום אתרים