הכנס אחד או יותר פרמטרים
חדרים: מ-
עד-
מחיר: מ-
עד-
חיפוש מתקדם
072-3954553
 

איך בודקים נכס לפני רכישת דירה?

רכישת דירה חדשה הוא תהליך מפותל ולפעמים מבלבל. אנחנו רואים דירה ומתאהבים בתכנון, בעיצוב או במרחב שהיא מציעה, מבקשים משכנתא מהבנק או מוציאים את כל החסכונות, עורכים חישובים מדוייקים ובונים בתוך הראש מגדל של ציפיות ותכנונים. אבל בין כל התהליכים הדרמטיים חשוב גם לעצור ולבדוק האם הדירה שאנחנו חולמים עליה היא אכן הדירה המתאימה לנו. בדיקת נכס לפני קנייה הוא שלב חובה לפני שחותמים על כל התחייבות בדרך לרכישת הדירה.

לפני הבדיקות בשטח – בודקים מי עומד מאחורי הדלת

בין אם מדובר במגדלים גבוהים בתל אביב או דירות למכירה בקרית אתא חשוב לעצור ולבדוק מי עומד מאחורי הפרויקט או מי בעל הדירה. יש לא מעט גופים בארץ שתפקידם לפקח ולתת מידע על בעלי הדירות כדי לאפשר לקונים לעלות על מלכודות ומכשולים.

חשוב לבדוק שבעלי הדירה הם אכן מי שאתם חושבים, יש לבדוק את זהות בעלי הדירה ואת זכויות המכירה שעומדות לרשותם. חשוב לוודא שהדירה רשומה בטאבו על בעלי הדירה ושאין הגבלות או הערות מיוחדות בהקשר לדירה.

הגופים שצריכים להיות כתובת בנושא זה הם ועדות לבנייה בהן ניתן להוציא נסח טאבו ולראות האם קיימות הערות מיוחדות, מנהל מקרקעי ישראל שמספק מידע לגבי רישום בעלות על הדירה וגם רשם המשכונות – שם ניתן לקבל מידע על מישכון ושעבוד של הדירה.

עוד תהליך בירוקרטי הוא קבלת מפרט תכנוני מהועדה לתכנון ובניה שמאפשר לכם לבדוק האם כל התוספות והמאפיינים של הדירה נבנו כחוק ואושרו.

בדיקת ליקויים ובעיות – חובה!

לפני שקונים כל דירה, חדשה או ישנה, חשוב להביא בעל מקצוע שיוכל לספק הערכה לגבי ליקויים ובעיות בדירה. ישנן חברות שמתמחות בהערכת מצב דירה ומביאות לנכס בעלי מקצוע כמו אינסטלטורים, חשמלאים ומהנדסי בנייה שיבדקו את הנכס וייתנו הערכה מקצועית לגבי מצבו.

חשוב מאד לבדוק את הנכס מבחינת מצב התשתיות, הביוב, מערכת המים, מערכת החשמל, החיבורים לגז וכל התשתיות האחרות כדי לוודא שהכל נעשה ביד מקצועית ואין ליקויים מסוכנים.

בדיקת מצב הדירה חשוב גם למשא ומתן על קנייתה, שכן מי שקונה דירה שמצא בה ליקויים יוכל להתמקח על המחיר או לדרוש מהמוכרים לתקן את הליקויים בטרם יקנה את הדירה. במקרה כזה, חשוב להביא איש מקצוע גם לאחר תיקון הליקויים כדי לוודא שהכל נעשה בצורה מקצועית והדירה כעת תקינה.

 

בדיקת חוזה הקנייה

כדי שתוכלו לדעת שחוזה הקנייה מכסה את כל הפרטים, תואם לציפיות שלכם ומביא אל השולחן את כל הדברים שחשוב לסגור לפני שמקבלים את המפתחות לנכס, חשוב להביא את חוזה הקנייה לבדיקת עורך דין המתמחה בנדל"ן. עורך דין יסקור את החוזה ויבדוק שאין בו מלכודות, שהתנאים מתאימים לציפיות שלכם ושמצויין בחוזה את מאפייני הדירה בצורה תקינה ונכונה. חשוב לערוך את הבדיקה הזו בעיקר אם הדירה נמצאת עדיין בתהליכי בנייה או שנערכים בה שינויים לפני הקנייה עצמה.

כל הבדיקות האלו, לצד בדיקות שמאות שקובעות את ערך הדירה ובדיקות נקודתיות נוספות, חשובות כדי להבטיח שכשתכניסו את המפתח לדלת הדירה החדשה שלכם תרגישו בטוחים ושקטים.

back to top

דף הבית
הנכסים שלי
 
מידע כללי
 
טיפים
 

רימקס עוצמה פתח תקווה - רימקס פתח תקווה, הינו משרד תיווך בפתח תקווה - המשרד הגדול בעיר.  משרדינו מונה כ-50 סוכני תיווך המחזיקים בכל זמן נתון מעל 200 דירות למכירה בפתח תקווה המטופלות על ידנו באופן בלעדי. משרדינו נותן שירות בכל רחבי פ"ת ובקעת אונו. 
בין אם חיפשתם מתווכים בפתח תקווה, דירות למכירה בכפר גנים, דירות למכירה באם המושבות או דירות למכירה בפתח תקווה בכלל, הגעתם למקום הנכון. 072-3954553
 

 
עיצוב: www.studiobaram.co.il | כניסה לסוכנים
בניית אתרי אינטרנט  |  קידום אתרים  |  בנייה וקידום אתרים