הכנס אחד או יותר פרמטרים
חדרים: מ-
עד-
מחיר: מ-
עד-
חיפוש מתקדם
072-3954553
 

כיצד מגייסים כסף לרכישת דירה?

שוק הנדל"ן הישראלי רותח כידוע, ועל פי מומחים זה לא הולך להשתנות בקרוב. הבעיה היא, שעל מנת לרכוש דירה כיום, יש צורך בלמעלה מ-150 משכורות בשכר ממוצע. מה שמבליט את העובדה עד כמה קשה לרכוש דירה בישראל ומדוע צריך למצוא דרכים יצירתיות לגיוס כספים עבור רכישת דירה.

די ברור שזוג צעיר לא יכול לרכוש דירה עם המשכורות שהוא מרוויח ואפילו לא עם החסכונות שהם מצליחים לחסוך. רוב הזוגות נעזרים בהורים לשם רכישת דירה, אך גם אופציה זו נחשבת בעייתית מאוד. ראשית, לא כל ההורים יכולים לעזור לילדים שלהם, שנית, אם יש במשפחה יותר מילד אחד, אז קיים קושי גדול לעזור לכל הילדים ברכישת דירה, שלוש, הרבה פעמים הכסף שהילדים מקבלים כיום בשביל רכישת דירה מההורים שלהם, באה במובן מסוים על חשבון הפנסיה של ההורים או הירושה שהם מתכוונים להשאיר לילדים. מה שאומר שבעתיד, מצבם ומצבם של ההורים יוחמר.

לכן צריך לחפש דרכים אחרות לגיוס כספים עבור רכישת דירה.

הלוואה – מלבד נטילת משכנתא לאורך טווח של שנים עם ריביות נוחות, ניתן לחפש הלוואה שתאפשר להשיג הון עצמי ראשוני. בשביל זה צריך בטחונות טובים, ואפשרות להשיג הלוואה בתנאים טובים, עם ריביות במה סבירה ותנאי החזר נוחים. כך יהיה ניתן להחזיר אותה לצד החזר המשכנתא.

מכירה או השכרת נכסים – אם קיימים נכסים אחרים, אז מן הסתם, מומלץ למכור או להשכיר אותם. הכסף מהמכירה ישמש בסיס ואף למעלה מזה לרכישת נכס חדש, השכרת הנכס יכולה להוות בסיס להחזר משכנתא. סביר להניח, שאם יש נכס אחד, לא תהיה בעיה להשיג משכנתא או הלוואה לצורך רכישת דירה.

רכישה משותפת – זה נפוץ בעיקר בקרב בני משפחה, אשר מחליטים לרכוש דירה מסוימת ביחד, להשכיר אותה ולהתחלק בכסף בצורה משותפת. במידה וזה אפשרי, ניתן לרכוש נכס משותף, כאשר ניתן לעשות חוזה שאחד הצדדים ייהנה מהדירה, כלומר יגור בה ובעת שיחליטו למכור אותה, הצדדים האחרים יקבלו חלק גדול יותר.

לפני שנעבור לחלק הבא במאמר, חשוב לציין, ישנן דרכים נוספות כמו שעבוד עסק או נכסים מסוימים אחרים. מדובר בעניין בעייתי, שכן אם לא תצליחו להחזיר את ההלוואה, תמצאו את עצמכם, בלי דירה ובלי עסק. לכן מומלץ שלא לבצע את החיבור הזה.

נטילת הלוואה בצורה חכמה

בשביל ליטול הלוואה לרכישת דירה בצורה חכמה, עלינו לשים לב לפרטים מסוימים, דוגמא, מה הריבית שאנחנו נדרשים לשלם, האם מדובר בריבית משתנה או ריבית קבועה, מה זמן ההחזר שמוטל עלינו להחזיר את ההלוואה, ואילו בטחונות עלינו להציג.

את ההלוואה מוטב לקחת ממקום אמין ובטוח, כאשר ברור לנו שההלוואה ניתנת באופן מיידי על מנת שנוכל לזרז את עניין רכישת הדירה כמה שיותר מהר. 

back to top

דף הבית
הנכסים שלי
 
מידע כללי
 
טיפים
 

רימקס עוצמה פתח תקווה - רימקס פתח תקווה, הינו משרד תיווך בפתח תקווה - המשרד הגדול בעיר.  משרדינו מונה כ-50 סוכני תיווך המחזיקים בכל זמן נתון מעל 200 דירות למכירה בפתח תקווה המטופלות על ידנו באופן בלעדי. משרדינו נותן שירות בכל רחבי פ"ת ובקעת אונו. 
בין אם חיפשתם מתווכים בפתח תקווה, דירות למכירה בכפר גנים, דירות למכירה באם המושבות או דירות למכירה בפתח תקווה בכלל, הגעתם למקום הנכון. 072-3954553
 

 
עיצוב: www.studiobaram.co.il | כניסה לסוכנים
בניית אתרי אינטרנט  |  קידום אתרים  |  בנייה וקידום אתרים