הכנס אחד או יותר פרמטרים
חדרים: מ-
עד-
מחיר: מ-
עד-
חיפוש מתקדם
072-3954553
 

השקעה בנדלן

  נדל"ן מצטייר כאפיק השקעה בטוח יחסית בהשוואה לאפיקי השקעה אחרים (כמו בורסה) ולכן הוא פופולרי יותר. ברכישת נדל"ן אנו בעצם מקבלים משהו מוחשי ולא משהו "על הנייר", למעשה, ניתן לקצור פירות מההשקעה גם ללא הבנה מעמיקה בתחום. 


יתרונות ההשקעה בנדל"ן
מחירי הנדל"ן עשויים להיות מושפעים ממגוון רחב מאוד של סיבות - מצב מדיני, חברתי, כלכלי ועוד. דוגמא טובה ומוחשית לכך היא מצב בטחוני רעוע, למשל בתקופת מלחמה.


 מחירי הנדל"ן המשיכו לעלות בזמן כל המלחמות שפקדו את ישראל
כך למשל בשנת 1968, מלחמת ששת הימים, עלו מחירי הדירות בשיעור של 6%; ב-1969 (בה החלה מלחמת ההתשה) נרשם גידול חד של 14% במחירי הדירות; ב-1970 זינקו המחירים ב-17.5%, ועד מלחמת יום הכיפורים נרשמה בכל שנה עליית מחירים של 26% ויותר. יצוין כי בשנים 1967-1969 האינפלציה הייתה נמוכה מאד (פחות מ-4% בשנה).

ביקוש – גם על הביקוש ישנם גורמים שונים ורבים המשפיעים על עלייה או ירידה בו. אחד מהגורמים הוא גידול מתמיד באוכלוסייה. מעבר לכך, ישנו ביקוש מתמיד לדיור וככל שהאוכלוסייה גדלה, הביקוש גדל יחד אתה. כך למשל, מבדיקות שנערכו בין 2012 לשנת 1997, התברר כי חל גידול של 50% בשוכרי מחירי הדירות ומאז המספרים רק עולים.

תשואה גבוהה ויציבה יחסית – כאשר בוחנים באופן מעמיק את הגורמים המשפיעים על תשואות השקעה בנדל“ן גלובלי, ניתן להבחין כי בעוד שתשואות כתוצאה משינויים בערך הנכסים נוטות להיות תנודתיות סביב מחזור השוק, הרי שהתשואה כתוצאה מהכנסה (דמי שכירות) נעה בין %5 ל-%7 ומהווה חלק יציב מסך התשואה.

הצמדה למדד – חוזי השכירות צמודים בדרך כלל למדד המחירים הרי שהשקעה בנדל“ן מעניקה גידור חלקי בפני אינפלציה. ההצמדות הנהוגות משתנות במדינות שונות: ברב המדינות האירופאיות  למשל קיימת הצמדה ישירה של תעריפי השכירות למדד המחירים לצרכן. בגרמניה למשל קיימת הצמדה רק מעלייה מסוימת במדד ובאיטליה הצמדה של 75% בלבד.

המשכיות ויציבות – לבסוף, לאחר השוואה קפדנית בין 2 סוגי ההשקעות, ניתן להבחין כי בעוד שהשקעה בבורסה עלולה לסבול מתנודות רבות, חוסר יציבות ופוטנציאל לסיכונים רבים, השקעה בנדל"ן נותנת יציבות לטווח ארוך יותר של זמן ואף מאפשרת יציבות כלכלית לזמן בלתי מוגבל, הן לבעל הנכס והן לצאצאיו.


השקעה במגרשים לבנייה
בהשקעות בנדל"ן בהן משקיעים במגרשים לבנייה ולא במבנים קיימים, המצב מעט שונה, משום שלא מדובר בדירה או בניין מוכנים, אלא במגרש העתיד להיות מאושר כמגרש עליו ניתן לבנות. היתרון העיקרי של מצב כזה הוא בעיקר שקט  נפשי והימנעות משוכרים בעייתיים שעלולים להפוך את הסיטואציה למורכבת ומעיקה הרבה יותר. כמו כן, עם ההשקעה במגרש מגיעה גם הזכות לעשות בו כרצון המשקיע, דבר אשר יגדיל כמובן את ההכנסה מההשקעה ויחזיר אותה במהירות. 

back to top

דף הבית
הנכסים שלי
 
מידע כללי
 
טיפים
 

רימקס עוצמה פתח תקווה - רימקס פתח תקווה, הינו משרד תיווך בפתח תקווה - המשרד הגדול בעיר.  משרדינו מונה כ-50 סוכני תיווך המחזיקים בכל זמן נתון מעל 200 דירות למכירה בפתח תקווה המטופלות על ידנו באופן בלעדי. משרדינו נותן שירות בכל רחבי פ"ת ובקעת אונו. 
בין אם חיפשתם מתווכים בפתח תקווה, דירות למכירה בכפר גנים, דירות למכירה באם המושבות או דירות למכירה בפתח תקווה בכלל, הגעתם למקום הנכון. 072-3954553
 

 
עיצוב: www.studiobaram.co.il | כניסה לסוכנים
בניית אתרי אינטרנט  |  קידום אתרים  |  בנייה וקידום אתרים