הכנס אחד או יותר פרמטרים
חדרים: מ-
עד-
מחיר: מ-
עד-
חיפוש מתקדם
072-3954553
 

מדד מחירים לצרכן- כיצד משפיע על המשכנתא שלנו?

 

לפני שתרכשו משכנתא אל תשכחו את מדד המחירים לצרכן יש הרבה שיקולים שכדאי להתייחס אליהם לפני שרוכשים הלוואת משכנתא. בין היתר חשוב להביא בחשבון את השפעת המדד על גובה ההחזר החודשי, את ההכנסה הצפויה במהלך התקופה ואת לוח הסילוקין

משכנתא היא הלוואה הניתנת בתמורה לשעבוד נכס מסוג דירה. השעבוד הוא למקרה בו בעל החוב לא מסוגל לעמוד בתשלומים, אך היתרון הוא תנאים נוחים הנובעים מהבטחונות שמעמיד הלווה. כל הלוואת משכנתא מורכבת מקרן ומריבית. הקרן מייצגת את סכום ההלוואה, בעוד הריבית היא נתון משתנה שמושפע ממסלולי המשכנתא. המסלולים השכיחים הם של משכנתא במסלול פריים, משכנתא קבועה לא צמודה, משכנתא קבועה צמודה למדד ומשכנתא צמודה משתנה כל 5 שנים.

במסלול של ריבית קבועה ללא הצמדה למדד תוכלו להבטיח תשלומי משכנתא ידועים, אך הריבית תהיה יחסית גבוהה. במסלול של ריבית פריים ללא הצמדה תצטרכו להתכונן לריבית שתתעדכן בכל חודש לפי ריבית הפריים, בעוד בריבית קבועה וצמודה למדד יתעדכנו ערך הקרן וההחזר החודשי לפי המדד. במסלול ריבית משתנה תוכלו לקבוע תחנות שבהן הריבית תשתנה ובמסלול של ריבית מק"מ לא צמודה למדד הריבית תתעדכן רק פעם בשנה.

יש כמה שלבים מומלצים בתהליך נטילת משכנתא. השלב הראשון הוא קביעת ההחזר החודשי המקסימאלי שבו ניתן לעמוד. בנק ישראל והגורמים המקצועיים ממליצים על החזר חודשי בגובה של רבע עד שליש מההכנסה נטו. בשלב השני קובעים את סכום המשכנתא על פי ההחזר החודשי. סכום המשכנתא נגזר מערך הנכס שאותו רוכשים ומגובה ההון העצמי. בשלב השלישי בוחרים את המסלול המתאים ומבצעים סבב בין הבנקים כדי להתמקח על ריביות.

איך השינויים במשק משפיעים על המשכנתא שלכם?

מי שמקפיד על השלבים הנכונים לנטילת משכנתא יכול לחסוך לעצמו הרבה הוצאות מיותרות. יחד עם זאת, חשוב להישאר עם אצבע על הדופק כדי להתעדכן בשינויים שחלים במשק. הוראות חדשות של בנק ישראל לדוגמא עשויות לשנות לחלוטין את האטרקטיביות של מסלול המשכנתא אותו בחרתם לפני מספר שנים. לאחרונה קבע בנק ישראל כי משכנתא של מעל 5 מיליון שקלים תיחשב באופן אוטומטי להלוואה מסוכנת, מה שמשנה את התנאים הניתנים על ידי הבנק. בנוסף, הנחיות בנק ישראל קובעות שהלוואה של פחות משנה וחצי לא תילקח בחשבון בחישוב ההכנסה הפנויה ושבמידה ומביאים ערב להלוואה, רק 50% מהכנסתו תיכנס לחישוב.

לוח הסילוקין של המשכנתא שלכם מושפע גם מהמדד במשק. מדד המחירים לצרכן מהווה את אחד מסוגי המחירים העיקריים אשר ישמשו אתכם לאורך חיי ההלוואה. המדד מחושב בטכניקות סטטיסטיות והוא מיועד למדוד את השתנות המחירים של סל מוצרים ושירותים. משכנתא צמודה למדד תתייקר כשהוא יעלה, ותוזל כשהוא יירד. בנוסף, המדד משמש כבסיס לחישובים של תוספת יוקר וכאמצעי למעקב אחר התפתחויות במשק.

 

 

back to top

דף הבית
הנכסים שלי
 
מידע כללי
 
טיפים
 

רימקס עוצמה פתח תקווה - רימקס פתח תקווה, הינו משרד תיווך בפתח תקווה - המשרד הגדול בעיר.  משרדינו מונה כ-50 סוכני תיווך המחזיקים בכל זמן נתון מעל 200 דירות למכירה בפתח תקווה המטופלות על ידנו באופן בלעדי. משרדינו נותן שירות בכל רחבי פ"ת ובקעת אונו. 
בין אם חיפשתם מתווכים בפתח תקווה, דירות למכירה בכפר גנים, דירות למכירה באם המושבות או דירות למכירה בפתח תקווה בכלל, הגעתם למקום הנכון. 072-3954553
 

 
עיצוב: www.studiobaram.co.il | כניסה לסוכנים
בניית אתרי אינטרנט  |  קידום אתרים  |  בנייה וקידום אתרים