הכנס אחד או יותר פרמטרים
חדרים: מ-
עד-
מחיר: מ-
עד-
חיפוש מתקדם
072-3954553
 

כיצד תכנון פיננסי לפני רכישת דירה יכול להקל על ההוצאה?

רכישת דירה הינה צעד משמעותי וגדול בחייו של אדם, לעיתים, ביצוע צעד כזה, ללא בדיקות מקדימות עלולות להפוך את הצעד למוטעה ואת הדירה לאבן ריחיים על צווארו של הרוכש. אחד האספקטים אותם צריך לבחון בקפידה ובכובד ראש ראוי, הוא שלרוב לא מדברים עליו בקול רם, הצד הפיננסי. אולם, החלטה על הוצאה (או השקעה) גדולה כקניית דירה, מוטב לה שתהיה מלווה מתחילתה בזכוכית המגדלת הפיננסית, על מנת למנוע עוגמת נפש בהמשך.

מהו תכנון פיננסי?

לכל אחד מאיתנו יש סכום כסף מסוים אשר צבור בבנק, ולרוב, אנחנו יודעים מהו סכום זה, ואם איננו יודעים, תמיד נוכל להיכנס לאתר האינטרנט של הבנק או להרים טלפון ולשאול את הפקיד. אולם, בנוסף לסכום ידוע ומוגדר זה, לרבים מאיתנו יש כספים נוספים, בחשבונות שאינם נגישים לנו באופן השוטף (או שאינם נגישים לנו בכלל). המדובר למשל, בקרנות פנסיה, קופות גמל, קרנות פיצויים, תוכניות חיסכון וקרנות השתלמות וחסכונות דומים, אשר את חלקם פתחנו ביוזמתנו ואילו חלקם נפתחו עבורנו על ידי מעסיק בעבר או על ידי קרוב משפחה שחשב על טובתנו בטווח הרחוק ואיננו יודעים כלל על קיומם או על הסכומים העומדים לרשותנו בהם. בכל הכספים האלה מטפל התכנון הפיננסי, מסדר וממדר אותם, מפנה אותם לאפיקי ההשקעה המניבים ביותר ואף יוצר מערים מתוזמנים בין אפיק השקעה אחד למשנהו, על פי הרווחיות שלהם.

קונים דירה ולוקחים משכנתא?

התחייבות לתשלומי המשכנתא יוצרת לכם התחייבות ארוכת טווח, אשר תצטרכו לעמוד בה בזמן, מידי חודש בחודשו. זה אומר, כי בשנים הקרובות, סכום המשכנתא החודשי ייחסר בכל חודש מהסכום שעומד לרשותכם להוצאותיכם השוטפות. על כן, תכנון מקדים והערכה נכונה של הסכום אותו תוכלו להרשות לעצמכם לשלם באופן קבוע, תוך התחשבות בהכנסותיכם מצד אחד ובהוצאותיכם, מצד שני, תיתן לכם את מנעד התשלום החודשי בו תוכלו לעמוד בהצלחה. עם זאת, מומלץ שלא להתחייב לשלם את הסכום הגבוה ביותר בו אתם יכולים לעמוד כרגע, אלא לשמור טווח מסוים, למקרה של שינוי הנסיבות (כמחלה בלתי צפויה, מעבר בין מקומות עבודה, הוצאה גדולה שלא נלקחה בחשבון וכד').

כיצד תכנון פיננסי יכול לסייע לכם בתהליך רכישת דירה?

בחירת תמהיל המשכנתא המתאים לכם תלוי, במידה רבה, ביכולת ההחזר החודשית שלכם, וזו, תלויה בהכנסות ובהוצאות השוטפות שלכם. אולם, בבחירת המשכנתא ניתן להתחשב בגורמים פיננסיים נוספים, שאינם דווקא שוטפים. למשל, תוכנית חסכון שהגיעה לסיומה ואיננה משתלמת להארכה לפרק זמן נוסף ומלא, תוכל להיות מושקעת באפיק אחר ולשמש כתשלום בפירעון מוקדם של המשכנתא.

 

לסיכום:

תכנון פיננסי עושה סדר ב"בלגן" הכלכלי שלכם, מפנה את הכסף לאפיקי ההשקעה המשתלמים ביותר ונותן לכם תמונה ברורה ומציאותית של מצבכם. תמונה אמיתית כזו רצויה בכל שלב בחיים, אולם לפני התחייבות להוצאה גדולה או מתמשכת (כרכישת דירה) היא הופכת לחיונית במיוחד.

 

 

back to top

דף הבית
הנכסים שלי
 
מידע כללי
 
טיפים
 

רימקס עוצמה פתח תקווה - רימקס פתח תקווה, הינו משרד תיווך בפתח תקווה - המשרד הגדול בעיר.  משרדינו מונה כ-50 סוכני תיווך המחזיקים בכל זמן נתון מעל 200 דירות למכירה בפתח תקווה המטופלות על ידנו באופן בלעדי. משרדינו נותן שירות בכל רחבי פ"ת ובקעת אונו. 
בין אם חיפשתם מתווכים בפתח תקווה, דירות למכירה בכפר גנים, דירות למכירה באם המושבות או דירות למכירה בפתח תקווה בכלל, הגעתם למקום הנכון. 072-3954553
 

 
עיצוב: www.studiobaram.co.il | כניסה לסוכנים
בניית אתרי אינטרנט  |  קידום אתרים  |  בנייה וקידום אתרים