הכנס אחד או יותר פרמטרים
חדרים: מ-
עד-
מחיר: מ-
עד-
חיפוש מתקדם
072-3954553
 

דגשים לרישום אזהרה בטאבו

 בטאבו (לשכת רישום מקרקעין) מתנהל רישום בעלויות של אנשים על דירות וקרקעות. מי שרוצים לברר ולוודא את הבעלים החוקיים על נכס או על קרקע יכולים לקבל, תמורת תשלום של 59 ₪, פירוט מלא על אודות הבעלים.

על מנת להגן על הקונה הפוטנציאלי במקרה שהמוכר נטל משכנתא על הדירה, האם הוטל עיקול על זכויותיו בדירה או האם הוא התחייב כלפי אדם אחר על אותה דירה קיימת הערת אזהרה.

במקביל לחתימת חוזה רכישת הקרקע או הדירה על הקונה לפנות לטאבו ולבקש לרשום הערת אזהרה לטובתו. הערת האזהרה מהווה אינדיקציה  לקונה פוטנציאלי של הדירה, כדי שאם המוכר יבקש למכור לו את הדירה הוא יידע כי המוכר התחייב זה מכבר למכור אותה לאדם אחר, שקדם לו, וכך יימנע מהתקשרות עם אותו אדם שמנסה להערים עליו במעשה נוכלות.

 

חשוב לדעת על אודות רישום אזהרה בטאבו

1.    מי שקונה דירה ברישום הערת אזהרה בטאבו מוגן מפני נושה של המוכר שעשוי לבקש עיקול על זכויותיו בדירה, וזאת משום שלטובת הקונה של הדירה נרשמה הערת אזהרה לפני הנושה.

2.    כאשר נרשמת הערת אזהרה והיא תקפה כל עוד היא אינה נמחקת לא  יתאפשר רישום עסקה הסותרת את תוכנה של ההערה, למעט בהסכמת הזכאי או על פי צו בית משפט.

3.    כשנרשמת הערת אזהרה ולאחריה מוטל עיקול על המקרקעין או על הזכות לקבלתה, או במידה שניתן צו לקבלת נכס בגלל פשיטת רגל/צו פירוק או במידה שמונה כונס נכסים על הרכוש – חשוב לדעת כי כל עוד הערת האזהרה תקפה לא יהיה אף לא באחד מאלה כדי לפגוע בזכויותיו של הזכאי לקרקע או לזכות עליה, אשר הערת האזהרה רשומה לטובתו, בתנאי שהטענה לביטול העסקה בשל פשיטת רגל או פירוק שהיתה תקפה אילו בוצעה העסקה במועד שנקבע תעמוד גם כנגד ההתחייבות הקיימת.

4.    עסקאות המקנות חלק בקרקע או בבעלות/חכירה לדורות לרשות מקומית לצורך סלילת דרכים ומדרכות חדשות לא ייחשבו כעסקה הסותרת או מבטלת הערת אזהרה.

5.    קיימים סוגים אחדים של הערות אזהרה, שניתן להתוודע אליהן וללמוד את משמעותן. הם מופיעים בתקנות הרישום של הטאבו.

6.    בכל מקרה שבו מי מכם מתכננים לקנות דירה מבעלים קיימים שלה חשוב ומומלץ לברר היטב על אודות מצבה של הדירה וככל האפשר גם על מצבו של הבעלים הנוכחים שלה. עלות שכרו של עורך דין המתמחה בנושא המקרקעין עלולה להיות זניחה ושולית ביחס לתועלת שבייעוצו.

 

לקריאה נוספת אודות נסח טאבו, כנסו לאתר: www.tabuclick.co.il

back to top

דף הבית
הנכסים שלי
 
מידע כללי
 
טיפים
 

רימקס עוצמה פתח תקווה - רימקס פתח תקווה, הינו משרד תיווך בפתח תקווה - המשרד הגדול בעיר.  משרדינו מונה כ-50 סוכני תיווך המחזיקים בכל זמן נתון מעל 200 דירות למכירה בפתח תקווה המטופלות על ידנו באופן בלעדי. משרדינו נותן שירות בכל רחבי פ"ת ובקעת אונו. 
בין אם חיפשתם מתווכים בפתח תקווה, דירות למכירה בכפר גנים, דירות למכירה באם המושבות או דירות למכירה בפתח תקווה בכלל, הגעתם למקום הנכון. 072-3954553
 

 
עיצוב: www.studiobaram.co.il | כניסה לסוכנים
בניית אתרי אינטרנט  |  קידום אתרים  |  בנייה וקידום אתרים