הכנס אחד או יותר פרמטרים
חדרים: מ-
עד-
מחיר: מ-
עד-
חיפוש מתקדם
072-3954553
 

איך בודקים האם לבניין יש תוכנית תמ"א 38

רכישת דירה בישראל בתקופה הנוכחית היא משימה מורכבת מאד, על רקע עליית המחירים העצומה של השנים האחרונות. כשאתם מבצעים את העסקה, לכן, אתם שואפים לתנאים אידיאליים לצד איכות חיים גבוהה. רכישה של דירה בבניין בו מתוכנן פרויקט תמ"א 38 היא עסקה חכמה מאד, ללא כל צל של ספק. היא תאפשר לכם לקבל דירה ובניין שישודרגו בצורה משמעותית בעתיד הנראה לעין, תוך שהם משפרים את איכות החיים שלכם ואת ערך הנכס גם יחד (לכן, בעת מכירה שלו בעתיד תוכלו ליהנות מרווח כלכלי משמעותי). מה שחשוב לא פחות הוא שפרויקטי תמ"א 38 אינם מחייבים את דיירי הבניין להוציא אפילו שקל מכיסם, כאשר העלויות כולן חלות על הקבלן המבצע.

אבל איך בדיוק ניתן לדעת האם בבניין מסוים מתוכנן פרויקט תמ"א 38 בעתיד הנראה לעין? הנה כמה דגשים חשובים בדרך להשלמת המשימה.

חובת הבדיקה היא עליכם

אם תבקרו בהרבה מאד ערים בישראל, תיתקלו בהרבה מאד בתים שהם "מועמדים לתמ"א", או "נמצאים בשלבי תמ"א". הבעיה היא שבמספר בלתי מבוטל של מקרים, מדובר במצב קלאסי של תכנון לחוד ומציאות לחוד. קבלנים ומוכרים מציגים פעמים רבות מבנה כמועמד לתמ"א אפילו אם התהליך לא ממש החל, או לכל הפחות הוא נמצא בשלב מוקדם מאד (לפני קבלת ההיתרים הראשונים). בנוסף לכך, יש פרויקטים שכבר "תקועים" שנים ארוכות באותו מצב, כשלא תוכלו לדעת במעמד הרכישה האם בעתיד הנראה לעין תחול בהם התקדמות.

כך בודקים זאת נכונה

הדוגמאות שהבאנו כאן מסבירות עניין חשוב מאד: כשאתם מבצעים את הבדיקה לגבי תוכנית התמ"א של מבנה מסוים, לכאורה או שלא, היו אדונים לגורלכם ואל תסמכו על הבטחות או על דיבורים. את הבדיקה תוכלו לבצע באופן עצמאי בצורה פשוטה יחסית. חלק מהרשויות המקומיות בישראל מציגות פרויקטים קיימים של תמ"א באתר האינטרנט שלהן, כולל פירוט של השלבים שהפרויקט עבר עד כה (אחרי הכל, כדי להשלים או אפילו להתחיל פרויקט תמ"א נדרשת הרבה מאד עבודה).

כתוצאה מכך, חשוב שתבדקו אם המידע מופיע לגבי נכס ספציפי באתר האינטרנט של העירייה בה נמצא הנכס המיועד: למשל, אתר עיריית תל אביב-יפו במקרה של פרויקט תמ"א 38 תל אביב. אופציה אחרת היא ליצור קשר עם מחלקת ההנדסה או הבנייה ברשות המקומית, באמצעות הטלפון או בהגעה ישירה למשרדים, מה שיוכל להסיר אצלכם המון סימני שאלה.

חשוב להדגיש שיש שלבים בהם פרויקט תמ"א 38 אכן מתוכנן, ברמת הדיירים או המבנה, אבל עדיין לא הגיע לשלבי הגשת ההיתרים לעירייה (לפני או אחרי בחירת קבלן מבצע). כדי ללמוד האם המבנה שאתם מעוניינים לרכוש עונה על התנאי הזה, עליכם פשוט לשוחח עם הדיירים שלו או עם ועד הבית. שאלו לגבי הפעולות שכבר בוצעו בנושא – למשל, השגת הרוב הדרוש לפרויקטי תמ"א – מה שיאפשר לכם להבין איפה הפרויקט עומד.

back to top

דף הבית
הנכסים שלי
 
מידע כללי
 
טיפים
 

רימקס עוצמה פתח תקווה - רימקס פתח תקווה, הינו משרד תיווך בפתח תקווה - המשרד הגדול בעיר.  משרדינו מונה כ-50 סוכני תיווך המחזיקים בכל זמן נתון מעל 200 דירות למכירה בפתח תקווה המטופלות על ידנו באופן בלעדי. משרדינו נותן שירות בכל רחבי פ"ת ובקעת אונו. 
בין אם חיפשתם מתווכים בפתח תקווה, דירות למכירה בכפר גנים, דירות למכירה באם המושבות או דירות למכירה בפתח תקווה בכלל, הגעתם למקום הנכון. 072-3954553
 

 
עיצוב: www.studiobaram.co.il | כניסה לסוכנים
בניית אתרי אינטרנט  |  קידום אתרים  |  בנייה וקידום אתרים