הכנס אחד או יותר פרמטרים
חדרים: מ-
עד-
מחיר: מ-
עד-
חיפוש מתקדם
072-3954553
 

מהם מס שבח והחזרי מס

 לא כל מי שמוכר דירה יודע, או לפחות זוכר, שעליו לשלם מס שבח – מס על הרווח שיש לו ממכירת הדירה. אבל גם אלה שיודעים על המס הזה אולי אינם יודעים שהם משלמים יותר מדי מס, ובמקרים שהמס כבר שולם – שניתן לקבל החזר על תשלום מס שבח גבוה מדי.

בניתם פרגולה? מגיע לכם כסף

מס שבח משולם על העלייה בערך הדירה כתוצאה מתנאי השוק. אבל שיפורים שנעשו בנכס והעלו את ערכו ניתן לנכות מתשלום מס השבח – כך למשל פרגולה שבניתם בפרט או שיפוץ גדול בכלל, עיצוב מחדש, החלפת תשתית המים וכן הלאה. כדי לדעת מה ניתן לנכות מומלץ לפנות למומחים בתחום. בכל מקרה, שמרו על החשבוניות!

פניתם למתווך? מגיע לכם כסף

כל הוצאה שנדרשה לצורך מכירת הידרה ניתנת לניכוי ממס השבח שיש לשלם. כך שלא רק המתווך, אלא כל מי שהיה מעורב במכירה של הדירה שלכם – שמאי שהזמנתם על מנת שיעריך את שווי הנכס וגם עורך הדין שטיפל בחוזה המכירה.

הדירה בירושה? לפעמים משלמים מס שבח

אם שמעתם שעל דירה שקיבלתם בירושה לא תצטרכו לשלם מס שבח כשתמכרו אותה, אז כדאי שתדעו שלפעמים זה לא נכון. ישנם מספר תנאים מגבילים: המוריש, ז"ל, הוריש רק דירה אחת, ואם הוא היה בחיים ובוחר למכור אותה, הדירה הייתה פטורה ממס שבח.

מוכר שתי דירות? לא תמיד צריך לשלם


למרות שברוב המקרים יש לשלם מס שבח אם מוכרים יותר מדירה אחת, יש מקרה אחד לפחות שבו יש פטור ממש שבח: אם מוכרים שתי דירות על מנת לקנות דירה אחת גדולה יותר. הדירה החדשה צריכה להיות שווה לפחות 75 אחוזים משווי שתי הדירות הנמכרות.

על הגנה ליניארית שמעתם?

לא מדובר בחידוש בתחום ההגנה האזורית בכדורסל אלא במשהו שיכול לחסוך לכם בתשלומי מס שבח. באופן כללי ניתן להסביר שהגנה ליניארית היא התוצאה של הרפורמה בחוק שנעשתה בשנת 2014. הרפורמה קבעה שמי שבבעלותו דירה אחת פטור מתשלום מס שבח, אם עברו 18 חודשים לפחות מקניית הדירה שהוא מבקש למכור. מי שבבעלותו שתי דירות ויותר מחויב לשלם מס שבח לפי חישוב ליניארי: חישוב של התקופה שבה המוכר החזיק בנכס. על עליית הערך של הנכס בתקופה שלפני 2014 וכניסת הרפורמה לתוקף, המוכר פטור ממס אם עברו ארבע שנים ממכירת דירה קודמת; על עליית הערך של הנכס בתקופה שלאחר כניסת הרפורמה לתוקף יהיה עליו לשלם 25 אחוזים.

נשמע קצת מסובך? למעשה זה אפילו מסובך עוד קצת מיותר. על ידי חישוב נכון והכרה של החוק, תוכלו לחסוך בתשלומי מס שבח. יתר על כן, אם מכרתם דירה לאחר שנת 2014 ולא ידעתם מספיק על הרפורמה, אולי מגיע לכם החזר מס שבח.

לכן, ניתן לסכם, כדאי מאוד לפנות לבעלי המקצוע בתחום. כך תוכלו לדעת אם אתם משלמים יותר מדי מס שבח או, אם כבר שילמתם אותו, תגלו שמגיעים לכם החזרים על תשלום מס שבח מעבר למה שהייתם מחויבים על פי החוק.

back to top

דף הבית
הנכסים שלי
 
מידע כללי
 
טיפים
 

רימקס עוצמה פתח תקווה - רימקס פתח תקווה, הינו משרד תיווך בפתח תקווה - המשרד הגדול בעיר.  משרדינו מונה כ-50 סוכני תיווך המחזיקים בכל זמן נתון מעל 200 דירות למכירה בפתח תקווה המטופלות על ידנו באופן בלעדי. משרדינו נותן שירות בכל רחבי פ"ת ובקעת אונו. 
בין אם חיפשתם מתווכים בפתח תקווה, דירות למכירה בכפר גנים, דירות למכירה באם המושבות או דירות למכירה בפתח תקווה בכלל, הגעתם למקום הנכון. 072-3954553
 

 
עיצוב: www.studiobaram.co.il | כניסה לסוכנים
בניית אתרי אינטרנט  |  קידום אתרים  |  בנייה וקידום אתרים