הכנס אחד או יותר פרמטרים
חדרים: מ-
עד-
מחיר: מ-
עד-
חיפוש מתקדם
072-3954553
 

מיסוי דירות ומקרקעין בישראל

עסקאות מקרקעין ונדל"ן רבות מתבצעות כל העת במחוזותינו בכל אזורי הארץ - אנשים רוכשים ומוכרים נכסים מסוגים שונים כאשר מרבית עסקאות המתבצעות הן של דירות ובתים פרטיים.

ישראלים רבים מחפשים לרכוש דירות למגורים מסיבות רבות, לעיתים מדובר על התרחבות המשפחה ולעיתים דווקא ההיפך. יש מקרים שבהם נודדים אחרי מקום העבודה, רוצים לעבור לאזור כפרי ולנטוש את העירוני וכן הלאה. כל עסקת נדל"ן מחייבת תשלום מס הנגבה לטובת המדינה. המסים הללו נועדו להגיע לקופת המדינה המשוועת לכספים לצרכי פעילותה, אבל גם נועדו לכסות על הוצאות ממשלתיות שנובעות מהצורך לקיים מנגנונים שנועדו לטיפול ברישום נכסים -  הטאבו למשל. המיסים הללו נועדו לקיים גם את העיקרון הבסיסי שאומר שכל רווח חייב להיות ממוסה.

מס שבח, מכירה ורכישה

בישראל נהוג לבחון בכל עסקת נדל"ן את שלושת המרכיבים המהווים בבסיסם את המיסוי על דירות ומקרקעין - מס שבח, מס מכירה ומס רכישה. פקודת החוק קובעת כי יש חובת דיווח על כל עסקת מקרקעין גם אם אין בה תמורה של כסף. יתרה מזאת, אי דיווח משמעותה עבירה פלילית. חובת הדיווח נעשית באמצעות טפסים מיוחדים שעורך דין ממלא ומגיש לרשות המס האחראית.

מס שבח: מס שבח הינו מס המוטל על הרווח שבין רכישת הנכס ומכירתו. החישוב שעושים כולל את שווי הרכישה ושווי המכירה ופרמטרים שונים כמו: פחת, הנחות ופטורים בהתאם לחוק. ניתן לעשות חישוב עצמאי וניתן להגיש ללא חישוב ואז רשות המיסים היא זאת שעורכת אותו.

במקרים חריגים בהם מתעורר חשד לשווי תמורה שאינו ריאלי או כאשר הרשות עצמה מעריכה את שווי הנכס אחרת רשאית הרשות לקבוע שווי משלה ועל פיו לקבוע את שומת המס. יש אפשרות לערער על החלטת השומה והיא נבחנת שנית. מס שבח יש לשלם במועד ביצוע העסקה אם כי ניתן לבקש דחייתו. שיעורי מס שבח דומים לשיעורי המס המוטלים על הרווח, הן על החלק הריאלי והן על האינפלציוני.

מס מכירה: מס שמוטל על קרקע או מבנה שנרכשו לפני תאריך ה-7/1/2001. לא מוטל על דירות שנועדו למגורים. מס רכישה הינו בסך של 2.5%. ישנם מקרים בהם ניתן להפחיתו לסך של 0.8% לגבי דירות שאינן למגורים וניתן לקבל פירוט נוסף באתר רשות המיסים. בניגוד למס שבח, מס מכירה מוטל גם  במקרים שנוצר הפסד בעסקה.

מס רכישה: מס שמוטל על שווי רכישה של מקרקעין דוגמת דירות, נכסים חקלאיים, תעשייתיים ואחרים. המס הינו מדורג ומתעדכן מדי שנה. הדירוג נקבע בסדר מסוים כאשר החלק הראשון פטור ממס, בשני משלמים 3.5% ובשלישי 5%. במקרים מסוימים וכאשר מדובר על עסקה בין קרובים ניתן להפחית את המס או לבטלו כליל.

חוזים וחישובים מסודרים

ביצוע כל עסקה מחייב חוזה מסודר בין שני הצדדים אותו עורכים עורכי דין. מומלץ להיעזר ביועצי מס ובעורכי הדין עצמם בעת חישוב המסים הללו. הם מכירים את החוקים לעומק ויכולים לערוך את כל החישובים בצורה הנכונה, המדויקת והיסודית ביותר כנדרש.   

back to top

דף הבית
הנכסים שלי
 
מידע כללי
 
טיפים
 

רימקס עוצמה פתח תקווה - רימקס פתח תקווה, הינו משרד תיווך בפתח תקווה - המשרד הגדול בעיר.  משרדינו מונה כ-50 סוכני תיווך המחזיקים בכל זמן נתון מעל 200 דירות למכירה בפתח תקווה המטופלות על ידנו באופן בלעדי. משרדינו נותן שירות בכל רחבי פ"ת ובקעת אונו. 
בין אם חיפשתם מתווכים בפתח תקווה, דירות למכירה בכפר גנים, דירות למכירה באם המושבות או דירות למכירה בפתח תקווה בכלל, הגעתם למקום הנכון. 072-3954553
 

 
עיצוב: www.studiobaram.co.il | כניסה לסוכנים
בניית אתרי אינטרנט  |  קידום אתרים  |  בנייה וקידום אתרים