הכנס אחד או יותר פרמטרים
חדרים: מ-
עד-
מחיר: מ-
עד-
חיפוש מתקדם
072-3954553
 

5 דברים שכדאי לבדוק לפני חתימה על חוזה לקניית דירה

 קניית דירה זוהי אחת העסקאות החשובות ביותר שתבצעו בחייכם ולכן חשוב לבצעה באופן מסודר ונבון. בטרם חתימה על חוזה קניית דירה עליכם לבדוק מספר נקודות חשובות שיוכלו למנוע מכם אי נעימויות או בעיות בעתיד.

תאריך המסירה –

בחוזה המכר צריך להיות כתוב בצורה ברורה מהו התאריך למסירת הדירה. כלומר, מהו המועד בו תקבלו את המפתח לדירה שרכשתם. במידה והמוכר אינו מעביר לידיכם את המפתח בזמן הוא אמור לשלם פיצוי כלשהו. לכן, בטרם חתימה על החוזה עליכם לוודא כי הסעיף אודות מועד המסירה רשום בצורה ברורה לשני הצדדים. תדאגו לציין מהו הפיצוי הספציפי לו אתם מצפים במידה ויהיה איחור ביום המסירה שנקבע.

בדקו מיהו המוכר / הקבלן –

אם הנכם שוקלים לרכוש דירה מקבלן רצוי לבצע בדיקה אודותיו. במקרה ומדובר בדירה יד שניה שהנכם רוכשים מאדם פרטי, הבדיקה עשויה להיות פחות מפורטת אך גם במקרה זה רצוי להעמיק ולוודא כי אכן מדובר באדם הוגן שלא יוליך אתכם שולל. כשקונים דירה מקבלן ישנה אפשרות לבדוק את עברו ולהתייחס לנקודות כמו : רשימת הפרויקטים שהקבלן הוציא לפועל, לקוחות קודמים מרוצים / לא מרוצים, איכות הבנייה, תביעות והליכים משפטיים כנגד הקבלן ועוד. המלצה נוספת היא ביקור באחד מן הפרויקטים של הקבלן, כך תוכלו לראות במו עיניכם את עבודותיו ולהתייחס לליקויי בניה בולטים וכדומה.

3. קבלת אישור עקרוני –

מרבית רוכשי הדירות בישראל נעזרים בבנקים בכדי לממן את רכישת הדירה. כלומר, לוקחים משכנתא מהבנק. בטרם חתימה על חוזה קנייה רצוי לוודא כי אכן הבנק מעוניין לתת לכם את המשכנתא. עליכם לגשת לאחד (או לכמה) הבנקים ולהעלות בפניהם את רצונכם לרכוש דירה. לאחר מספר ברורים, שאורכים בדרך כלל מספר ימים, תוכלו לקבל מהבנק אישור עקרוני. במידה ואין ברשותכם את האישור העקרוני לא מומלץ לחתום עם חוזה מכיוון שהכסף לו הנכם זקוקים – עשוי גם לא להתקבל, וזהו סיכון מיותר שיביא עמו בעיות נוספות.

4. דמי תשלום לעו"ד –

 בכל עסקת מכר או קנייה מעורב עורך דין שאת שירותיו שוכרים שני הצדדים על מנת שיעניק את שירותיו. חוק המכר קובע כי עורך דין אמור לגבות מלקוחותיו שכר טרחה בגובה של 1.5 אחוז - 2 אחוז מערך הדירה. וודאו מראש מהו הסכום שדורש עורך הדין והקפידו לבחור עו"ד מתחום הנדל"ן והמקרקעין שיטפל בכם באופן מקצועי ובמיומנות.

5. עיינו בסעיפי החוזה יחד עם גורם מקצועי

אחת ההמלצות היא לעבור על החוזה יחד עם עורך דין או אדם שמבין בתחום ויוכל ציין בפניכם מה הוגן ומה מהסעיפים אינו מקובל בדרך כלל. תעברו היטב על נקודות שקשורות לזכויותיכם, וודאו כי המחיר הנקוב בחוזה זהו המחיר הסופי וכולל גם תשלומים נלווים.

back to top

דף הבית
הנכסים שלי
 
מידע כללי
 
טיפים
 

רימקס עוצמה פתח תקווה - רימקס פתח תקווה, הינו משרד תיווך בפתח תקווה - המשרד הגדול בעיר.  משרדינו מונה כ-50 סוכני תיווך המחזיקים בכל זמן נתון מעל 200 דירות למכירה בפתח תקווה המטופלות על ידנו באופן בלעדי. משרדינו נותן שירות בכל רחבי פ"ת ובקעת אונו. 
בין אם חיפשתם מתווכים בפתח תקווה, דירות למכירה בכפר גנים, דירות למכירה באם המושבות או דירות למכירה בפתח תקווה בכלל, הגעתם למקום הנכון. 072-3954553
 

 
עיצוב: www.studiobaram.co.il | כניסה לסוכנים
בניית אתרי אינטרנט  |  קידום אתרים  |  בנייה וקידום אתרים