הכנס אחד או יותר פרמטרים
חדרים: מ-
עד-
מחיר: מ-
עד-
חיפוש מתקדם
072-3954553
 

מהו חוק לשיפוץ בניין משותף

השנים מראים את אותותיהם על המבנים ממש כמו עלינו, ישנם בניינים אשר זקוקים לשיפוץ חיצוני אשר כולל צבע, שדרוג הלובי וחדר המדרגות וכן שיפוצים פנימיים כמו אטימות הבניין, חיזוק עמודי המבנה ועוד. באמצעות חוק לשיפוץ בניין משותף ניתן להגן על דיירי הבניין אשר אינם מעוניינים להשתתף בהוצאות השיפוץ עצמו. חוק שיפוץ בניין דורש לבצע הצבעה משותפת ולהגיע להחלטה משותפת לגבי שיפוץ הבניין בין אם הוא חיצוני או פנימי.

קצת על חוק שיפוץ  בניין משותף

חוק שיפוץ בניין משותף נועד על מנת להסדיר את בעיית השיפוצים בבניינים משותפים. באמצעות חוק זה ניתן להגיע להחלטה משותפת של וועד הבית לגבי שיפוץ הבניין עצמו בין אם הוא פנימי או חיצוני או שילוב של שניהם יחדיו. בטרם שיפוץ בניין משותף יש צורך בהצבעה בהתאם לפרוטוקול החלטת הבניין המשותף. הדיירים מתכנסים באסיפת דיירים לגבי השיפוץ עצמו, במהלך הישיבה מסבירים לדיירי הבניין על הסיבות לשיפוץ הבניין ואיזה שיפוץ הבניין יעבור. על מנת לבצע את השיפוץ עצמו ישנו צורך של 51% על מנת לקבל החלטה משותפת לגבי השיפוץ, כך שאם ישנם דיירים אשר מתנגדים לשיפוץ והם מיעוט השיפוץ יתקיים בכל זאת ולא יהיה תלוי בהם.

איך החוק מגן על דיירי הבניין ?

באמצעות 51%  שדיירי הבניין צריכים על מנת לשפץ את הבניין ניתן לבצע את השיפוץ גם למרות התנגדות דיירים בבניין. הרוב של 51% עוזר לדיירים שכן מעוניינים לשפץ את הבניין לשפץ את הבניין למרות שישנם כמה מתנגדים שלא רוצים לעשות זאת ומנסים למנוע זאת. לכן אם יש לך רוב של 51% וכמה שכנים עקשנים שלא מעוניינים לשמוע על שיפוץ בניין משותף או להשתתף בו, החוק לטובת הרוב כך שאתם לא תלויים בהם.

אילו הוצאות מחייבות את הדיירים להשתתף בשיפוץ בניין משותף?

הוצאות חריגות הכוללות תיקון מעלית או כל הוצאה חריגה אחרת בבניין, מחייבת את כל דיירי הבניין לשאת בהוצאות השיפוץ ללא כל הסכמה משותפת. מפקח המקרקעין אחראי להכריע בעניין השיפוץ או שדרוג מסוים שהינו חריג בבניין ומחייב את כל הדיירים.

כיצד מתקבלת החלטה על שיפוץ בניין?

החלטה על שיפוץ הבניין בין אם מדובר על שיפוץ חיצוני או פנימי מתקבל במסגרת אסיפת דיירים בהתאם להחלטה של רוב הדיירים. ללא החלטה על אסיפת דיירים וכינוס הדיירים לשם קבלת החלטה על ביצוע השיפוץ או שדרוג הבית לא ניתן לבצע שיפוץ לבניין. אך ישנם שיפוצים  שאינם הכרחיים לבניין כמו: מערכת אינטרקום חדשה, גינון, התקנת תיבות דואר חדשות ועוד ולא ניתן לחייב את כל דיירי הבניין להשתתף בשיפוצים אלה. לכן חשוב מאוד לדעת איזה שיפוץ נחוץ באופן בהול לבניין ואיזה אינו נחוץ כלל לתחזוק הבניין ולא ניתן לחייב את כל הדיירים להשתתף בו.

 

back to top

דף הבית
הנכסים שלי
 
מידע כללי
 
טיפים
 

רימקס עוצמה פתח תקווה - רימקס פתח תקווה, הינו משרד תיווך בפתח תקווה - המשרד הגדול בעיר.  משרדינו מונה כ-50 סוכני תיווך המחזיקים בכל זמן נתון מעל 200 דירות למכירה בפתח תקווה המטופלות על ידנו באופן בלעדי. משרדינו נותן שירות בכל רחבי פ"ת ובקעת אונו. 
בין אם חיפשתם מתווכים בפתח תקווה, דירות למכירה בכפר גנים, דירות למכירה באם המושבות או דירות למכירה בפתח תקווה בכלל, הגעתם למקום הנכון. 072-3954553
 

 
עיצוב: www.studiobaram.co.il | כניסה לסוכנים
בניית אתרי אינטרנט  |  קידום אתרים  |  בנייה וקידום אתרים