הכנס אחד או יותר פרמטרים
חדרים: מ-
עד-
מחיר: מ-
עד-
חיפוש מתקדם
072-3954553
 

מצאנו דירה? מזל טוב! הנה רשימת דברים שצריך עם הבנק רגע לפני.

 רכישת דירה היא אירוע משמח ומרגש, אך היא גם מלווה בפחד וחשש מהלא ידוע, בעיקר בגלל הנטל הכלכלי והמשכנתא שיש לקחת לתקופה ארוכה. בין אם אתם רוכשים דירה חדשה מקבלן ובין אם מצאתם דירה יד 2 במיקום אטרקטיבי עבורכם, חשוב להיערך לקראת ההחלטה העומדת להשפיע על חייכם במשך שנים ארוכות, לרוב לתקופה של 20 עד 25 שנה.

ראוי לציין כי רכישת דירה היא אחת ההחלטות המורכבות והמשמעותיות ביותר בחיי כל אדם, מעבר לחיפוש האינטנסיבי עד למציאת דירת החלומות, יש לפנות לבנקים כדי לקבל אישור עקרוני לקבלת משכנתא, וחשוב לקבל ייעוץ משכנתא כדי לבנות תמהיל הלוואה הכולל מספר מסלולים, בהתאם ליכולת ההחזר שלכם ולמצבכם הפיננסי בהווה ובעתיד. ללא אישור מהבנק לא תוכלו להגשים את החלום ולרכוש את הדירה שמצאתם, לכן כבר בשלב המשא ומתן מול הקבלן או בעל הנכס חשוב להתייעץ גם עם עורך דין מקרקעין כדי לבדוק מהו מצבו המשפטי של הנכס והאם כדאי לרכוש אותו.

מה עליכם לעשות לפני חתימה על הסכם מכר?

לאחר שמצאתם דירה הנראית כמושלמת עבורכם עליכם לבצע מספר משימות עוד לפני שאתם ניגשים לבנק. השלבים העיקריים שעליכם לבצע לאחר שמצאתם דירה הם:

·         בדיקת בעלות על הנכס – חשוב לבדוק מי מוכר את הדירה וכדאי לדרוש מהמוכר להציג בפניכם תעודה מזהה, יש בשוק נוכלים רבים המנסים למכור דירות ונכסים שאינם בבעלותם, ויש להימנע ממעשי תרמית אחרת עלולים להפסיד הרבה כסף ולסבול ממצוקה כלכלית קשה.

·         נסח רישום מקרקעין – זהו אחד השלבים החשובים ביותר שעליכם לבצע לאחר שמצאתם את דירת החלומות אותה אתם מעוניינים לרכוש. חשוב להוציא נסח טאבו עדכני ולעיין בו היטב כדי לבדוק מי הבעלים החוקי של הנכס, מהו מצב הזכויות בדירה, האם המוכר רשום כבעלים של הדירה, האם יש שעבוד או הערת אזהרה על הדירה ועוד.

·         הערכת שמאי – כאשר לוקחים משכנתא מהבנק יש להזמין שמאי מקצועי מתוך רשימה של שמאי מקרקעין שהבנק מציע, אך מומלץ לבצע הערכת שמאי פרטית עוד לפני הגעתכם לבנק. השמאי בודק את המצב הקיים מבחינת תכנון ומפרט טכני מול הרישום בנסח טאבו ובתכניות הבנייה המאושרות, כדי לוודא שאין חריגות בנייה או בעיה אחרת. כמו כן, בעזרת השמאי או עורך דין מקרקעין בודקים האם הדירה שמצאתם רשומה כנכס למגורים ולא כמחסן או מבנה אחר. כל בעיה ברישום הנכס ובזכויות עלולה לגרום לבנק לסרב לתת לכם משכנתא, זו הסיבה שאין לחתום על חוזה מחייב לקניית הנכס לפני קבלת אישור עקרוני משכנתא בבנק זה או אחר.

מימון לרכישת הדירה שמצאתם

כדי להגשים את החלום ולרכוש דירת למגורים או לצורך השקעה, לבטח אתם זקוקים למשכנתא מהבנק. לפני שאתם ממהרים לבנקים השונים כדי לבחון אפשרויות מימון, עליכם לבדוק מהו ההון העצמי העומד לרשותכם ומהו ההחזר החודשי שתוכלו לעמוד בו בלי לפגוע באיכות חייכם ובלי לקחת סיכונים מיותרים.

על פי בנק ישראל, מי שרוכש דירה ראשונה יכול לקבל עד 75% מימון מערך הדירה, משפרי דיור יכולים לקבל משכנתא בשיעור עד 70% משווי הנכס, ומשקיעים זכאים למשכנתא עד 50% מערך הדירה. מעבר למשכנתא יש הוצאות נלוות נוספות כמו עלויות שמאי, עורכך דין, אגרות, עמלת פתיחת תיק משכנתא, יועץ משכנתא לבניית תמהיל ההלוואה בהתאמה אישית ועוד.

לאחר שאתם מוכנים לפגישה בבנק תוכלו לתאם את הפגישה כדי לקבל אישור עקרוני למשכנתא, מומלץ לפנות למספר בנקים כדי להשוות הצעות ותנאים להלוואה. אם יש לכם נכס תוכלו לשקול מחזור משכנתא או פתרון אחר כמו גרירת משכנתא, כך תוכלו לקבל את ההלוואה הנחוצה לרכישת הדירה.

back to top

דף הבית
הנכסים שלי
 
מידע כללי
 
טיפים
 

רימקס עוצמה פתח תקווה - רימקס פתח תקווה, הינו משרד תיווך בפתח תקווה - המשרד הגדול בעיר.  משרדינו מונה כ-50 סוכני תיווך המחזיקים בכל זמן נתון מעל 200 דירות למכירה בפתח תקווה המטופלות על ידנו באופן בלעדי. משרדינו נותן שירות בכל רחבי פ"ת ובקעת אונו. 
בין אם חיפשתם מתווכים בפתח תקווה, דירות למכירה בכפר גנים, דירות למכירה באם המושבות או דירות למכירה בפתח תקווה בכלל, הגעתם למקום הנכון. 072-3954553
 

 
עיצוב: www.studiobaram.co.il | כניסה לסוכנים
בניית אתרי אינטרנט  |  קידום אתרים  |  בנייה וקידום אתרים